З 2016 року сонячні батареї в Україні встановили більше 1600 родин

https://zaxid.net/news/

sun2

В Україні на сьогодні більше 1600 родин встановили сонячні панелі потужністю до 30 кВт. При цьому вони інвестували у це понад 22 млн євро, повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Як зазначається, після вдосконалення «зеленого» тарифу у 2015 році запрацював ще один напрям – встановлення сонячних панелей потужністю до 30 кВт. Якщо на кінець II кварталу 2015 року таких родин було лише 94, то сьогодні вже більше 1600. «За нашими оцінками, ці домогосподарства інвестували у сонячні панелі 22 млн євро», - розповів Савчук.

Також голова Держенергоефективності повідомив, що на сьогодні населення скористалося програмою «теплих кредитів» на загальну суму 4,5 млрд грн. Він також зазначив, що за останні 3 роки в українські проекти «чистої» енергетики інвестовано близько 700 млн євро, а саме майже 300 млн євро спрямовано на виробництва «зеленої» електроенергії, ще майже 400 млн євро – на генерацію тепла з відновлюваних джерел енергії.

Нагадаємо, що одним з 4 банків-учасників програми «теплих кредитів» є «Укргазбанк». Крім цього, банк спільно з IFC надає фінансування на встановлення сонячних, вітрових електростанцій, котелень на біомасі тощо. Один з учасників програми еко-банкінгу - генеральний директор компанії «Віндкрафт Україна» Карл Стурен - поділився успішним досвідом роботи на ринку вітроенергетики та розповів про фінансування Укргазбанком будівництва нової вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 70 МВт в Херсонській області. Вона увійде у трійку найбільших в Україні.

Зростання виробітку сонячних електростанцій в 2017 році

 

Державне агентство з питань енергоефективності та енергозбереження прогнозує, що за підсумками 2017 року сумарний потужність сонячних електростанцій в Україні виросте на 20%, до 1,2 ГВт.

Глава агентства Сергій Савчук: "У 2016 році нових потужностей було 120 МВт, в основному це були сонячні електростанції. У 2017 році, я думаю, що зростання сонячної генерації буде не менше 200 МВт, на початку 2017 року Україні було близько 1 ГВт потужностей сонячної генерації".

fes ukr

На сьогодні активно зростає інтерес з боку побутових споживачів (населення) до установки невеликих індивідуальних сонячних електростанцій (потужністю до 30 кВт) на дахах своїх будинків.

"Будь-який власник сонячної електростанції на даху свого будинку може продавати надлишкову електроенергію в оптовий ринок електроенергії по 18 євроцентів за 1 кВт-год. Ми спостерігаємо гарну динаміку встановлення індивідуальних сонячних панелей. Наприклад, в останньому кварталі 2016 роки ми отримали плюс 70% за кількістю станцій і плюс 111% за сумарною потужністю... За перший квартал 2017 роки кількість індивідуальних сонячних електростанцій зросла на 18%, а їх сумарна потужність - на 20%. Всього по Україні вже встановлено 1300 панелей в домогосподарствах, при цьому в останньому кварталі - це плюс 200 панелей " (С. Савчук).

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, в 2016 році виробництво електроенергії з альтернативних джерел (сонячні, вітрові електростанції і біомаса) порівняно з 2015 роком скоротилося на 1,9% - до 1,56 ГВт. 

Джерело:ubr.ua

Сонячна установка виробляє питну воду з повітря

Американський стартап ZeroMassWater розробив домашню систему отримання води з повітря. Сонячні «гідропанелі» збирають водяна пара і перетворять його в чисту питну воду - щодня виробляється до 5 літрів води. Пристрій вже тестують в 8 країнах, а в січні його покажуть на виставці CES 2018 у Лас-Вегасі.

solar water

Стартап ZeroMassWater, заснований інженером з Університету штату Арізона Коуді Фрізеном, розробив домашню систему вироблення питної води з використанням сонячної енергії. Як пише Forbes, «гідропанелі» компанії виглядають як звичайні сонячні модулі, тільки під ними знаходяться металеві ящики.

Установка втягує повітря за допомогою вентиляторів, а спеціальний наноматериал витягає з нього вологу. Сонячні панелі забезпечують енергію, за рахунок якої рідина витягується з наноструктури. Після цього вода потрапляє в резервуар, розташований під гідропанелями, де проводиться очищення. Дистильовану рідину проганяють через мінеральний блок, де вона збагачується кальцієм і магнієм.

Раніше Фрізен визнавав, що в технологіях ZeroMassWater немає нічого революційного. Компанія хоче зробити питну воду більш доступною за рахунок зручної інтегрованої інфраструктури. Спочатку Фрізен планував продавати установки в країнах, що розвиваються - перші «гідропанелі» вже працюють в Лівані, Еквадорі, Йорданії, Філіппінах і Мексиці. Також розробку тестують в ОАЕ, Великобританії і США.

Однак в майбутньому ZeroMassWater збирається продавати свої установки власникам житлових будинків в США, а також школам, офісним комплексам і дрібним підприємствам. Країни, що розвиваються, вже не в пріоритеті.
«Гідропанелі» виробляють тільки питну воду. За даними Electrek, щодня одна установка виробляє до 5 літрів рідини. Для побутових або промислових потреб цього недостатньо.

Система перетворення повітря в воду обійдеться в пристойну суму. Один комплект від ZeroMassWater коштує $ 2000, а зазвичай житлового будинку потрібно дві системи. На установку потрібно ще $ 500. За словами Фрізена, система окупиться вже через п'ять років, так як вона дозволить економити на покупці питної води в пляшках. А за весь термін служби дві «гідропанелі» проведуть рідина, яку можна порівняти за обсягом з водою з 70 000 пластикових пляшок.

Компанія залучила $ 24 млн від інвесторів і вже запустила продажу системи в США. У січні ZeroMassWater покаже свою розробку на виставці споживчої електроніки CES 2018 у Лас-Вегасі.

Системи по отриманню води з повітря в великих масштабах розробляють стартапи Water-Gen і Water Seer. Перша компанія отримує рідина за рахунок конденсату, а її системи виробляють до 825 галонів води з повітря щодня. Water Seer використовує вітряні турбіни, які виробляють до 40 літрів води щодня.

Джерело: hightech.fm

На Ладижинському водосховищі завершується будівництво ФЕС

На Ладижинському водосховищі у зимку 2018 року завершується будівництво фотоелектричної станції. Йдуть останні приготування до введення її в експлуатацію.

Ladyzhin

Фахівці ТОВ «Електроналадка» завершують пусконалагоджувальні роботи і комплексне випробування обладнання окремих вузлів і ФЕС в цілому, говориться в повідомленні ДТЕК "Західенерго": "... Станція майже готова до роботи. Чекаємо узгодження схеми підключення до енергосистеми України.  Зараз запускається в роботу ФЕС потужністю 0,5 МВт - це перший з двох запланованих об'єктів. Другу чергу ФЕС  1 МВт планують побудувати в цьому році. Загальні інвестиції в проект становлять понад 21 млн грн."

Раніше повідомлялося, що ДТЕК Західенерго наростило встановлену потужність за рахунок установки сонячної станції на Ладижинській ТЕС. У вересні 2017 ДТЕК запустив в роботу свою першу промислову сонячну станцію потужністю 10 МВт в Херсонській області.

Джерело: electrovesti.net

Сонячна енергія в Австралії подешевшала майже в 2 рази

За минулі 5 років сонячна енергія в Австралії подешевшала майже в 2 рази. Завдяки цьому 2017 рік став рекордним за кількістю встановлених сонячних панелей в домашніх господарствах.

Австралійці дійсно стали платити менше за електроенергію, про це свідчать експерти. Більш того, серйозно впали ціни на установку та експлуатацію геліопанелей.

Згідно зі статистикою, тільки за минулий рік австралійці встановили понад 1 ГВт сонячних потужностей. Таким чином, люди борються з зростаючими тарифами від електромережних компаній. Свою позитивну роль відіграє державне стимулювання і податкові пільги.

BrokenHill

Broken Hill solar plant, New South Wales (Australia)

Відзначається, що з виробництва сонячної енергії Зелений континент може зайняти лідерські позиції до 2040 року. До цього терміну до 25% електрики будуть генерувати сонячні панелі. Поки повсюдне впровадження сонячних потужностей стримує досить високий термін окупності.

Джерело: EEnergy.media