У США розробляють сонячні батареї нового типу

https://news.finance.ua/

sun 11

У США запускають проект, який повинен повністю змінити систему впровадження сонячних батарей.

Американські інженери почали розробляти сонячні панелі, які складаються з кристалічних перовскітних плівок. Проект Swift Solar залучив інвестиції.

Вченим виділили 7 мільйонів доларів. За словами фахівців, новий вид сонячних батарей перевищує ефективність звичайних на 12-20% і коштують вони в рази менше.

Нові батареї складаються з перовскітних плівок, які виготовляють шляхом змішування недорогих збагачених солей, що наносяться на поверхню установки. Цей матеріал коштує копійки, таким чином, технологія обіцяє бути дуже дешевою в порівнянні з її старими кремнієвими аналогами.

Панелі роблять на основі гібридного органічно-неорганічного матеріалу, який використовують для збору сонячної енергії свинцеві або галогенідні олов’яні покриття.

З 2016 року сонячні батареї в Україні встановили більше 1600 родин

https://zaxid.net/news/

sun2

В Україні на сьогодні більше 1600 родин встановили сонячні панелі потужністю до 30 кВт. При цьому вони інвестували у це понад 22 млн євро, повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Як зазначається, після вдосконалення «зеленого» тарифу у 2015 році запрацював ще один напрям – встановлення сонячних панелей потужністю до 30 кВт. Якщо на кінець II кварталу 2015 року таких родин було лише 94, то сьогодні вже більше 1600. «За нашими оцінками, ці домогосподарства інвестували у сонячні панелі 22 млн євро», - розповів Савчук.

Також голова Держенергоефективності повідомив, що на сьогодні населення скористалося програмою «теплих кредитів» на загальну суму 4,5 млрд грн. Він також зазначив, що за останні 3 роки в українські проекти «чистої» енергетики інвестовано близько 700 млн євро, а саме майже 300 млн євро спрямовано на виробництва «зеленої» електроенергії, ще майже 400 млн євро – на генерацію тепла з відновлюваних джерел енергії.

Нагадаємо, що одним з 4 банків-учасників програми «теплих кредитів» є «Укргазбанк». Крім цього, банк спільно з IFC надає фінансування на встановлення сонячних, вітрових електростанцій, котелень на біомасі тощо. Один з учасників програми еко-банкінгу - генеральний директор компанії «Віндкрафт Україна» Карл Стурен - поділився успішним досвідом роботи на ринку вітроенергетики та розповів про фінансування Укргазбанком будівництва нової вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 70 МВт в Херсонській області. Вона увійде у трійку найбільших в Україні.

На Ладижинському водосховищі завершується будівництво ФЕС

На Ладижинському водосховищі у зимку 2018 року завершується будівництво фотоелектричної станції. Йдуть останні приготування до введення її в експлуатацію.

Ladyzhin

Фахівці ТОВ «Електроналадка» завершують пусконалагоджувальні роботи і комплексне випробування обладнання окремих вузлів і ФЕС в цілому, говориться в повідомленні ДТЕК "Західенерго": "... Станція майже готова до роботи. Чекаємо узгодження схеми підключення до енергосистеми України.  Зараз запускається в роботу ФЕС потужністю 0,5 МВт - це перший з двох запланованих об'єктів. Другу чергу ФЕС  1 МВт планують побудувати в цьому році. Загальні інвестиції в проект становлять понад 21 млн грн."

Раніше повідомлялося, що ДТЕК Західенерго наростило встановлену потужність за рахунок установки сонячної станції на Ладижинській ТЕС. У вересні 2017 ДТЕК запустив в роботу свою першу промислову сонячну станцію потужністю 10 МВт в Херсонській області.

Джерело: electrovesti.net

Зростання виробітку сонячних електростанцій в 2017 році

 

Державне агентство з питань енергоефективності та енергозбереження прогнозує, що за підсумками 2017 року сумарний потужність сонячних електростанцій в Україні виросте на 20%, до 1,2 ГВт.

Глава агентства Сергій Савчук: "У 2016 році нових потужностей було 120 МВт, в основному це були сонячні електростанції. У 2017 році, я думаю, що зростання сонячної генерації буде не менше 200 МВт, на початку 2017 року Україні було близько 1 ГВт потужностей сонячної генерації".

fes ukr

На сьогодні активно зростає інтерес з боку побутових споживачів (населення) до установки невеликих індивідуальних сонячних електростанцій (потужністю до 30 кВт) на дахах своїх будинків.

"Будь-який власник сонячної електростанції на даху свого будинку може продавати надлишкову електроенергію в оптовий ринок електроенергії по 18 євроцентів за 1 кВт-год. Ми спостерігаємо гарну динаміку встановлення індивідуальних сонячних панелей. Наприклад, в останньому кварталі 2016 роки ми отримали плюс 70% за кількістю станцій і плюс 111% за сумарною потужністю... За перший квартал 2017 роки кількість індивідуальних сонячних електростанцій зросла на 18%, а їх сумарна потужність - на 20%. Всього по Україні вже встановлено 1300 панелей в домогосподарствах, при цьому в останньому кварталі - це плюс 200 панелей " (С. Савчук).

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, в 2016 році виробництво електроенергії з альтернативних джерел (сонячні, вітрові електростанції і біомаса) порівняно з 2015 роком скоротилося на 1,9% - до 1,56 ГВт. 

Джерело:ubr.ua

Сонячна установка виробляє питну воду з повітря

Американський стартап ZeroMassWater розробив домашню систему отримання води з повітря. Сонячні «гідропанелі» збирають водяна пара і перетворять його в чисту питну воду - щодня виробляється до 5 літрів води. Пристрій вже тестують в 8 країнах, а в січні його покажуть на виставці CES 2018 у Лас-Вегасі.

solar water

Стартап ZeroMassWater, заснований інженером з Університету штату Арізона Коуді Фрізеном, розробив домашню систему вироблення питної води з використанням сонячної енергії. Як пише Forbes, «гідропанелі» компанії виглядають як звичайні сонячні модулі, тільки під ними знаходяться металеві ящики.

Установка втягує повітря за допомогою вентиляторів, а спеціальний наноматериал витягає з нього вологу. Сонячні панелі забезпечують енергію, за рахунок якої рідина витягується з наноструктури. Після цього вода потрапляє в резервуар, розташований під гідропанелями, де проводиться очищення. Дистильовану рідину проганяють через мінеральний блок, де вона збагачується кальцієм і магнієм.

Раніше Фрізен визнавав, що в технологіях ZeroMassWater немає нічого революційного. Компанія хоче зробити питну воду більш доступною за рахунок зручної інтегрованої інфраструктури. Спочатку Фрізен планував продавати установки в країнах, що розвиваються - перші «гідропанелі» вже працюють в Лівані, Еквадорі, Йорданії, Філіппінах і Мексиці. Також розробку тестують в ОАЕ, Великобританії і США.

Однак в майбутньому ZeroMassWater збирається продавати свої установки власникам житлових будинків в США, а також школам, офісним комплексам і дрібним підприємствам. Країни, що розвиваються, вже не в пріоритеті.
«Гідропанелі» виробляють тільки питну воду. За даними Electrek, щодня одна установка виробляє до 5 літрів рідини. Для побутових або промислових потреб цього недостатньо.

Система перетворення повітря в воду обійдеться в пристойну суму. Один комплект від ZeroMassWater коштує $ 2000, а зазвичай житлового будинку потрібно дві системи. На установку потрібно ще $ 500. За словами Фрізена, система окупиться вже через п'ять років, так як вона дозволить економити на покупці питної води в пляшках. А за весь термін служби дві «гідропанелі» проведуть рідина, яку можна порівняти за обсягом з водою з 70 000 пластикових пляшок.

Компанія залучила $ 24 млн від інвесторів і вже запустила продажу системи в США. У січні ZeroMassWater покаже свою розробку на виставці споживчої електроніки CES 2018 у Лас-Вегасі.

Системи по отриманню води з повітря в великих масштабах розробляють стартапи Water-Gen і Water Seer. Перша компанія отримує рідина за рахунок конденсату, а її системи виробляють до 825 галонів води з повітря щодня. Water Seer використовує вітряні турбіни, які виробляють до 40 літрів води щодня.

Джерело: hightech.fm