ДТЭК Ахметова построила одну из крупнейших в Европе солнечных электростанций

https://www.epravda.com.ua/

24c5666 nikopolskaya ses

Компания "Солар-Фарм-1" в январе 2019 года ввела в эксплуатацию солнечную электростанцию мощностью 246 МВт в Никопольском районе Днепропетровской области.

Национальная комиссия, осуществляющая госрегулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг, одобрила проект постановления об установлении "зеленого" тарифа для Никопольской СЭС в размере 15,03 евро за МВт-ч до 2030 года.

Предполагается, что Никопольская СЭС будет вырабатывать до 290 млн кВт-ч э/э в год.

Сообщается, что это крупнейшая СЭС в Украине и одна из трех крупнейших в Европе. В марте станцию планируют подключить к энергосистеме.

"Солар-Фарм-1" принадлежит компании DTEK Renewables B.V., оперирующей активами группы "ДТЭК" в сфере возобновляемых источников энергии.

Подрядчик строительства Никопольской СЭС - китайская China Machinery Engineering Corporation. Солнечные панели для нее поставила Trina Solar Limited.

СЭС сможет полностью удовлетворять потребности 100 тыс домохозяйств Украины и позволит сократить выбросы диоксида углерода более чем на 300 тыс тонн в год.

В 2017 году ДТЭК ввел в эксплуатацию свою первую Трифановскую СЭС мощностью 10 МВт в Херсонской области.

ДТЭК создан в 2005 году для управления энергетическими активами группы "Систем Кэпитал Менеджмент" (СКМ, Донецк) Рината Ахметова.

У США розробляють сонячні батареї нового типу

https://news.finance.ua/

sun 11

У США запускають проект, який повинен повністю змінити систему впровадження сонячних батарей.

Американські інженери почали розробляти сонячні панелі, які складаються з кристалічних перовскітних плівок. Проект Swift Solar залучив інвестиції.

Вченим виділили 7 мільйонів доларів. За словами фахівців, новий вид сонячних батарей перевищує ефективність звичайних на 12-20% і коштують вони в рази менше.

Нові батареї складаються з перовскітних плівок, які виготовляють шляхом змішування недорогих збагачених солей, що наносяться на поверхню установки. Цей матеріал коштує копійки, таким чином, технологія обіцяє бути дуже дешевою в порівнянні з її старими кремнієвими аналогами.

Панелі роблять на основі гібридного органічно-неорганічного матеріалу, який використовують для збору сонячної енергії свинцеві або галогенідні олов’яні покриття.

Зростання виробітку сонячних електростанцій в 2017 році

 

Державне агентство з питань енергоефективності та енергозбереження прогнозує, що за підсумками 2017 року сумарний потужність сонячних електростанцій в Україні виросте на 20%, до 1,2 ГВт.

Глава агентства Сергій Савчук: "У 2016 році нових потужностей було 120 МВт, в основному це були сонячні електростанції. У 2017 році, я думаю, що зростання сонячної генерації буде не менше 200 МВт, на початку 2017 року Україні було близько 1 ГВт потужностей сонячної генерації".

fes ukr

На сьогодні активно зростає інтерес з боку побутових споживачів (населення) до установки невеликих індивідуальних сонячних електростанцій (потужністю до 30 кВт) на дахах своїх будинків.

"Будь-який власник сонячної електростанції на даху свого будинку може продавати надлишкову електроенергію в оптовий ринок електроенергії по 18 євроцентів за 1 кВт-год. Ми спостерігаємо гарну динаміку встановлення індивідуальних сонячних панелей. Наприклад, в останньому кварталі 2016 роки ми отримали плюс 70% за кількістю станцій і плюс 111% за сумарною потужністю... За перший квартал 2017 роки кількість індивідуальних сонячних електростанцій зросла на 18%, а їх сумарна потужність - на 20%. Всього по Україні вже встановлено 1300 панелей в домогосподарствах, при цьому в останньому кварталі - це плюс 200 панелей " (С. Савчук).

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, в 2016 році виробництво електроенергії з альтернативних джерел (сонячні, вітрові електростанції і біомаса) порівняно з 2015 роком скоротилося на 1,9% - до 1,56 ГВт. 

Джерело:ubr.ua

З 2016 року сонячні батареї в Україні встановили більше 1600 родин

https://zaxid.net/news/

sun2

В Україні на сьогодні більше 1600 родин встановили сонячні панелі потужністю до 30 кВт. При цьому вони інвестували у це понад 22 млн євро, повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Як зазначається, після вдосконалення «зеленого» тарифу у 2015 році запрацював ще один напрям – встановлення сонячних панелей потужністю до 30 кВт. Якщо на кінець II кварталу 2015 року таких родин було лише 94, то сьогодні вже більше 1600. «За нашими оцінками, ці домогосподарства інвестували у сонячні панелі 22 млн євро», - розповів Савчук.

Також голова Держенергоефективності повідомив, що на сьогодні населення скористалося програмою «теплих кредитів» на загальну суму 4,5 млрд грн. Він також зазначив, що за останні 3 роки в українські проекти «чистої» енергетики інвестовано близько 700 млн євро, а саме майже 300 млн євро спрямовано на виробництва «зеленої» електроенергії, ще майже 400 млн євро – на генерацію тепла з відновлюваних джерел енергії.

Нагадаємо, що одним з 4 банків-учасників програми «теплих кредитів» є «Укргазбанк». Крім цього, банк спільно з IFC надає фінансування на встановлення сонячних, вітрових електростанцій, котелень на біомасі тощо. Один з учасників програми еко-банкінгу - генеральний директор компанії «Віндкрафт Україна» Карл Стурен - поділився успішним досвідом роботи на ринку вітроенергетики та розповів про фінансування Укргазбанком будівництва нової вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 70 МВт в Херсонській області. Вона увійде у трійку найбільших в Україні.

На Ладижинському водосховищі завершується будівництво ФЕС

На Ладижинському водосховищі у зимку 2018 року завершується будівництво фотоелектричної станції. Йдуть останні приготування до введення її в експлуатацію.

Ladyzhin

Фахівці ТОВ «Електроналадка» завершують пусконалагоджувальні роботи і комплексне випробування обладнання окремих вузлів і ФЕС в цілому, говориться в повідомленні ДТЕК "Західенерго": "... Станція майже готова до роботи. Чекаємо узгодження схеми підключення до енергосистеми України.  Зараз запускається в роботу ФЕС потужністю 0,5 МВт - це перший з двох запланованих об'єктів. Другу чергу ФЕС  1 МВт планують побудувати в цьому році. Загальні інвестиції в проект становлять понад 21 млн грн."

Раніше повідомлялося, що ДТЕК Західенерго наростило встановлену потужність за рахунок установки сонячної станції на Ладижинській ТЕС. У вересні 2017 ДТЕК запустив в роботу свою першу промислову сонячну станцію потужністю 10 МВт в Херсонській області.

Джерело: electrovesti.net