Прозорі сонячні батареї на базі розумних стекол

Група вчених Прістонського університету розробила принципово нові прозорі сонячні батареї на базі «розумних стекол». Відповідні дослідження проводилися в університетському Центрі Ендлінгера з енергетики та захисту навколишнього середовища. Серед основних переваг нових прозорих панелей виділяють те, що при виробленні енергії вони не зажадають додаткового електроживлення. До того ж, такі покриття можна наклеювати практично на будь-які вікна з внутрішньої сторони. «Існуючі технології« розумних »стекол вимагають електроенергії, і їх складно встановлювати в будинках, де це не було передбачено заздалегідь». Тому нову технологію можна вважати проривом.

smart glass

Звичайні сонячні елементи, створені з кремнію, чорні. Вони призначені для того, щоб поглинати максимальну кількість сонячної енергії. Створені командою Лу сонячні панелі роблять це вибірково. Для цього вчені використовували органічні напівпровідники - похідні гексабензокоронена (cHBC). Його хімічна структура модифікована для поглинання лише певної частини сонячного спектра. При цьому синтезований матеріал гнучкий, прозорий і може наклеюватися на будь-яке скло.

Отримані таким чином розумні скла можуть на 40% скорочувати енергоспоживання будівель, що йде на освітлення, опалення або кондиціонування. «Розумне» вікно, оснащене такими панелями, за задумом авторів проекту, має управлятися додатком на смартфоні. Користувач зможе задавати параметри не тільки освітленості приміщення сонячним світлом, але і надходження інфрачервоного випромінювання, регулюючи температуру в будинку.

Для комерціалізації розробки Лін Лу і її партнери заснували компанію Andluca Technologies, яка, зокрема, займеться розробкою сонячних батарей і датчиків для інтернету речей. «Наш сонячної елемент, приклеєний на лобове скло, не створить достатньо потужності для руху електромобіля, але він може забезпечити харчуванням невеликий пристрій, наприклад, вентилятор для охолодження салону електрокара, коли він стоїть на місці на яскравому сонці», - зазначив один з авторів винаходу професор Лу Ніколас Деві.

Джерело: hightech.fm