Китай - три останні роки лідер з виробітку сонячної енергії

Китай посів перше місце в світі за обсягом енергії, що виробляється сонячними електростанціями, повідомляє Reuters з посиланням на Національне управління енергетики країни. За даними управління, в 2016 році виробництво електроенергії китайськими сонячними станціями склала 66,2 терават-години. При цьому потужність електростанцій за рік збільшилася на 34,54 гигаватта до 77,42 гигаватта.

China Hongkong

Solar PV power generation in Hong Kong

У Китаї діє програма поступової відмови від споживання палива, зробленого з корисних копалин. Згідно з цим документом, частка альтернативної енергетики в загальному обсязі вироблення енергії в країні повинна скласти 20 відсотків до 2030 року. У справжньому цей показник становить 11 відсотків, з яких один процентний пункт - сонячна енергетика.

Діюча програма передбачає активний розвиток сонячних, вітро- і гідро-електростанцій. У розвиток альтернативної енергетики країна має намір вкласти 2,5 трильйона юанів (363,7 мільярда доларів) до 2020 року. Зокрема, сукупну потужністю сонячних електростанцій планується збільшити на 110 гігават до 2020 року.

У 2016 році активне будівництво сонячних електростанцій велося в провінціях Шаньдун, Синьцзян і Хенань. За сукупної потужності сонячних електростанцій в Китаї в кінці минулого року лідирували провінції Синьцзян, Ганьсу, Цинхай і Внутрішня Монголія.

Слід зазначити, що за сукупною потужності сонячних електростанцій Китай займає перше місце в світі на протязі останніх трьох років. За даними Міжнародної енергетичної організації, в 2015 році потужність китайських сонячних електростанцій становила 43,5 гігават. До кінця 2016 року їх загальна потужність  зросла до більш ніж 77,4 ГВт, а в 2017 році Китай був першою країною, яка передала 100 ГВт сукупної встановленої потужності сонячних електростанцій (див. графік). У Німеччині, яка зайняла друге місце, цей показник в 2016 році склав 39,7 гігават, а в Японії - 34,4 гігават.

China PV

Кумулятивна встановлена потужність сонячних електростанцій Китаю з 1999 року 

При цьому за кількістю виробленої сонячної енергії на душу населення Китай не входить навіть до десятки провідних країн. Для Китаю цей показник в 2015 році становив 32 вата на людину. З вироблення сонячної енергії на душу населення перше місце займала Німеччина з 491 ват, друге - Італія з 308 ват, а третє - Бельгія з 287 ват.