Сонячна установка виробляє питну воду з повітря

Американський стартап ZeroMassWater розробив домашню систему отримання води з повітря. Сонячні «гідропанелі» збирають водяна пара і перетворять його в чисту питну воду - щодня виробляється до 5 літрів води. Пристрій вже тестують в 8 країнах, а в січні його покажуть на виставці CES 2018 у Лас-Вегасі.

solar water

Стартап ZeroMassWater, заснований інженером з Університету штату Арізона Коуді Фрізеном, розробив домашню систему вироблення питної води з використанням сонячної енергії. Як пише Forbes, «гідропанелі» компанії виглядають як звичайні сонячні модулі, тільки під ними знаходяться металеві ящики.

Установка втягує повітря за допомогою вентиляторів, а спеціальний наноматериал витягає з нього вологу. Сонячні панелі забезпечують енергію, за рахунок якої рідина витягується з наноструктури. Після цього вода потрапляє в резервуар, розташований під гідропанелями, де проводиться очищення. Дистильовану рідину проганяють через мінеральний блок, де вона збагачується кальцієм і магнієм.

Раніше Фрізен визнавав, що в технологіях ZeroMassWater немає нічого революційного. Компанія хоче зробити питну воду більш доступною за рахунок зручної інтегрованої інфраструктури. Спочатку Фрізен планував продавати установки в країнах, що розвиваються - перші «гідропанелі» вже працюють в Лівані, Еквадорі, Йорданії, Філіппінах і Мексиці. Також розробку тестують в ОАЕ, Великобританії і США.

Однак в майбутньому ZeroMassWater збирається продавати свої установки власникам житлових будинків в США, а також школам, офісним комплексам і дрібним підприємствам. Країни, що розвиваються, вже не в пріоритеті.
«Гідропанелі» виробляють тільки питну воду. За даними Electrek, щодня одна установка виробляє до 5 літрів рідини. Для побутових або промислових потреб цього недостатньо.

Система перетворення повітря в воду обійдеться в пристойну суму. Один комплект від ZeroMassWater коштує $ 2000, а зазвичай житлового будинку потрібно дві системи. На установку потрібно ще $ 500. За словами Фрізена, система окупиться вже через п'ять років, так як вона дозволить економити на покупці питної води в пляшках. А за весь термін служби дві «гідропанелі» проведуть рідина, яку можна порівняти за обсягом з водою з 70 000 пластикових пляшок.

Компанія залучила $ 24 млн від інвесторів і вже запустила продажу системи в США. У січні ZeroMassWater покаже свою розробку на виставці споживчої електроніки CES 2018 у Лас-Вегасі.

Системи по отриманню води з повітря в великих масштабах розробляють стартапи Water-Gen і Water Seer. Перша компанія отримує рідина за рахунок конденсату, а її системи виробляють до 825 галонів води з повітря щодня. Water Seer використовує вітряні турбіни, які виробляють до 40 літрів води щодня.

Джерело: hightech.fm