З 2016 року сонячні батареї в Україні встановили більше 1600 родин

https://zaxid.net/news/

sun2

В Україні на сьогодні більше 1600 родин встановили сонячні панелі потужністю до 30 кВт. При цьому вони інвестували у це понад 22 млн євро, повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Як зазначається, після вдосконалення «зеленого» тарифу у 2015 році запрацював ще один напрям – встановлення сонячних панелей потужністю до 30 кВт. Якщо на кінець II кварталу 2015 року таких родин було лише 94, то сьогодні вже більше 1600. «За нашими оцінками, ці домогосподарства інвестували у сонячні панелі 22 млн євро», - розповів Савчук.

Також голова Держенергоефективності повідомив, що на сьогодні населення скористалося програмою «теплих кредитів» на загальну суму 4,5 млрд грн. Він також зазначив, що за останні 3 роки в українські проекти «чистої» енергетики інвестовано близько 700 млн євро, а саме майже 300 млн євро спрямовано на виробництва «зеленої» електроенергії, ще майже 400 млн євро – на генерацію тепла з відновлюваних джерел енергії.

Нагадаємо, що одним з 4 банків-учасників програми «теплих кредитів» є «Укргазбанк». Крім цього, банк спільно з IFC надає фінансування на встановлення сонячних, вітрових електростанцій, котелень на біомасі тощо. Один з учасників програми еко-банкінгу - генеральний директор компанії «Віндкрафт Україна» Карл Стурен - поділився успішним досвідом роботи на ринку вітроенергетики та розповів про фінансування Укргазбанком будівництва нової вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 70 МВт в Херсонській області. Вона увійде у трійку найбільших в Україні.