У 2020 році альтернативна енергія стане дешевше традиційної - IRENA

Глава Міжнародного агентства відновлюваних джерел енергії на саміті в Абу-Дабі оприлюднив доповідь, згідно з яким вже через два роки всі види відновлюваної енергії будуть дешевше електрики, одержуваного шляхом спалювання викопного палива.

IRENA

У більшості країн електроенергія, що генерується за рахунок відновлюваних джерел, вже конкурує за вартістю з одержуваної шляхом спалювання викопного палива. Звіт Міжнародного агентства відновлюваних джерел енергії (IRENA) прогнозує, що до 2020 року всі види альтернативної енергетики стануть дешевші за традиційні.

Сьогодні вартість енергії з викопного палива складає від $ 0,05 до $ 0,17 за кВт•год. Згідно з оцінкою агентства, в середньому вартість кВт•год з відновлюваних джерел енергії склала в 2017 році від $ 0,05 для гідроенергетики до $ 0,10 для сонячних панелей. Вартість енергії вітру на суші дорівнювала $ 0,06 за кВт• год, геотермальної енергії - $ 0,07. Офшорна вітрова та сонячна енергія поки ще коштують дорожче викопного палива. Але за прогнозом агентства, до 2020 року їх вартість опуститься до $ 0,10 і $ 0,06, відповідно.

Якщо прогноз виявиться вірним, галузь альтернативної енергетики подолає свої нинішні проблеми за рахунок масового залучення інвестицій, і можливість переходу людства на нові джерела енергії стане цілком реальною.

Ще десять років тому відновлювана енергетика вважалася нерентабельним бізнесом. У нього вкладалися або ентузіасти, або жертви «зеленого лобі». Але 2017 рік показав, що до того дня, коли «чиста» енергетика зможе на рівних конкурувати з традиційними електростанціями, залишилося зовсім недовго.

Джерело: elektrovesti.net