Енергетична трансформація на прикладі Великобританії

У виданні The Conversation опублікована стаття про зміни в енергетиці Великобританії в останні роки. У ній наведено кілька графіків, за допомогою яких дуже вдало підкреслюються значні зміни в структурі генерації.

Звертає на себе увагу, як рік за роком збільшується вироблення на основі відновлюваних джерел енергії (вітер, сонце, ГЕС). У 2017 році ні в одному з місяців ВДЕ (без урахування біомаси) не генерували менше 4 ТВт-год електроенергії.

GB 1

Всього у 2017 році на основі сонця і вітру було вироблено близько 55 ТВт-год електроенергії - рекордний показник за всю історію. У тому числі вітроенергетика виробила 15% британської електрики (44,6 ТВт-год).

Також показово зниження вироблення вугільної енергетики, частка якої в структурі генерації в 2017 році склала всього 6,9%. Ще шість років тому за допомогою вугілля вироблялося понад 40% електроенергії в країні!
Зрозуміло, зниження частки вугілля сталося не тільки (і не стільки) з причини розвитку ВДЕ, скільки через нового зростання газової генерації, викликаного, в першу чергу, кон'юнктурними причинами.

GB 2

У той же час слід пам'ятати і про генеральної тенденції - Великобританія відмовляється від використання вугілля до 2025 року. До того ж, як видно на вищенаведеному графіку, зростання виробітку на основі енергії вітру фактично зупинить подальше зростання газової генерації.

До середини 20-х років на основі відновлюваних джерел енергії в Великобританії вироблятиметься понад половини електроенергії. Уже сьогодні структура генерації в країні є чистою, як ніколи.

GB 3

Джерело: elektrovesti.net