У Яворівському районі збудують вітроелектростанцію за понад 100 млн доларів

https://zaxid.net/news/

Потужність електростанції складатиме близько 50 МВт.

У 2019 році у Яворівському районі на Львівщині розпочнуть будівництво вітроелектростанції, яка складатиметься з близько 20 вітряків потужністю 2,4 МВт до 4,6 МВт кожен. Завершать будівництво у 2022 році. У проект інвестують від 90 до 120 млн доларів США. Це буде перша така електростанція у Яворівському районі.

У вівторок, 11 грудня, голова Львівської ОДА Олег Синютка підписав розпорядження, яким надав дозвіл ТзОВ «Вінд Павер Джі Ес Ай» дозвіл на розробку проекту землеустрою на ділянку площею 20 га на території Терновицької та Залузької сільських рад під цей проект.

Як повідомив ZAXID.NET начальник управління інвестиційної політики ЛОДА Роман Матис, будівництво електростанції триватиме впродовж трьох років. За цей час зведуть близько 20 вітряків.

«Потужність вітроелектростанції скаладтиме 50МВт в складі орієнтовно 18-21 вітроустановок одиничною потужністю від 2,4 МВт до 4,6 МВт. Із них 6 на території Терновицької сільської ради та 12-16 установок на території Залузької сільської ради на деградованих землях, що порушені діяльністю колишнього ДГХП «Сірка», – сказав Роман Матис 12 грудня. – Проект будівництва Яворівської ВЕС буде реалізовуватися почергово впродовж 2019-2022 років. Загальний обсяг залучених інвестицій становить орієнтовно 90-120 млн доларів США. Загальна кількість робочих місць на період будівництва становитиме до 200 осіб, після введення в експлуатацію – 15 осіб».

Загальна кількість робочих місць на період будівництва, за його словами, становитиме до 200 людей, після введення електростанції в експлуатацію – 15 людей.

ТзОВ «Вінд Павер Джі Ес Ай» (Wind Power GSI) зареєстроване у 2011 році у місті Трускавець на Львівщині та входить до групи компаній «Грінвіль ЕНЕРДЖІ» (Greenville Energy).

ДТЕК і Vestas розпочали будівництво Орловської ВЕС потужністю 100 МВт

https://www.obozrevatel.com/

Компанії ДТЕК ВДЕ і данська Vestas, світовий лідер з виробництва вітротурбін, уклали договір на будівництво Орловської вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 100 МВт.

Орловська ВЕС — третій проект ДТЕК у вітроенергетиці, що стартував у 2018 році. Завдяки реалізації всіх запланованих проектів потужності компанії у вітровій генерації до кінця 2019 року досягнуть 500 МВт.

Інвестиції в Орловську ВЕС перевищать 135 млн євро. Станція розташується на Азовському узбережжі у Запорізькій області. На ВЕС будуть змонтовані 26 вітротурбін Vestas потужністю 3,8 МВт кожна. Ця модель зібрана на платформі, яка вже чудово себе зарекомендувала в Україні, як за вітродинамічними характеристиками, так і за видачею електричної потужності у мережу. Зараз на майданчику Орловської ВЕС завершуються підготовчі роботи, активне будівництво розпочнеться вже у січні і триватиме до кінця 2019 року.

"Партнерство з Vestas — знакове для ДТЕК. З нього стартував перший проект компанії у відновлюваній енергетиці — Ботієвська ВЕС, яка зараз виробляє понад 60% всієї електроенергії з вітру в Україні. Вона є еталоном для проектування і будівництва вітроелектростанцій у країні, показники ефективності ВЕС перевищують середньосвітові. Ми впевнені, що Орловська ВЕС, побудована у партнерстві з Vestas, працюватиме так само ефективно", — зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

"Сукупно в поточному році ми запустили будівництво 500 МВт нових сонячних і вітрових електростанцій. Інвестиції, залучені компанією у галузь за останні два роки, склали близько 700 млн євро. У 2019 році ми плануємо збільшити портфель ВДЕ до 1 000 МВт. Це внесок компанії у реалізацію енергетичних та екологічних цілей України, а також в інноваційну трансформацію енергосистеми країни", — додав він.

viter2

Щорічно Орловська ВЕС вироблятиме близько 380 млн КВт∙год "зеленої" електроенергії. Такої кількості електроенергії достатньо для забезпечення потреб в електриці близько 200 тисяч домогосподарств. Генерація зеленої електроенергії Орловської ВЕС допоможе скоротити викиди СО₂ на 400 тис. т на рік. Завдяки будівництву ВЕС у регіоні будуть створені кілька сотень тимчасових і десятки постійних робочих місць.

Будівництво вітрових електростанцій в Одеській області

З 2018 року в Одеській області починається розвиток вітрових електростанцій. Зараз у цьому регіоні будуються відразу три таких електростанції сумарною потужністю майже 300 мегават. Дві з них будуються в Лиманському районі неподалік від порту і міста Южний. Американська компанія “Ukraine Power Resources” зводить електростанцію на 120 мегават між селами Визирка і Любополь, литовська “Південний Енерджі” будує вітряки на 70 мегават – неподалік, між визирками і Новими Білярі.

Третю електростанцію будує в Овідіопольському районі, між самим Овідіополем і курортним селом Грибівка турецька компанія “Guris Holding Co. Inc.”. Це дочірня компанія великого турецького холдингу, який вже ввів в експлуатацію в Туреччині вітряні електростанції загальною потужністю понад один гігават (більше тисячі вітрогенераторів).

Перша черга електростанції “Овід Вінд” потужністю 32,4 мегавата технічно буде готова до кінця вересня. На ній стоять дев’ять вітрогенераторів “General Electric” потужністю по 3,6 мегавати кожен. Висота кожного вітрогенератора 131 метр, розмах лопатей – 137 метрів П’ять з них змонтовані вже зараз, монтаж підстави під шостий – в процесі. При сприятливих погодних умовах один вітрогенератор встановлюють за 3-4 дня. Для цього організовано навіть мобільний табір з офісом, майданчиком для будівельної техніки і монтажу вузлів майбутніх генераторів.

ovd vind

Також у стадії оформлення земельних ділянок знаходиться друга черга цієї вітроелектростанції “Овід Вінд 2”. На ній будуть стояти ще 15 таких же вітрогенераторів потужністю в 50 мегават.

Джерело: http://uprom.info 

На Прикарпатті планують побудувати вітрову станцію потужністю 25 МВт

На Прикарпатті планують побудувати вітрову станцію потужністю 25 МВт
Орієнтовний термін експлуатації ВЕС – 25 років

https://zaxid.net/news/

viter1

У Івано-Франківській області на території трьох сільських рад Рожнятівського району побудують вітроелектростанцію потужністю 25 МВт.

Як повідомляє профільний ресурс EcoTown, ВЕС на ділянці площею приблизно 15 га зводитиме ТОВ «ВЕС Прикарпаття».

Відповідно до повідомлення про плановану діяльність, яке підприємство подало до Єдиного реєстру оцінки впливу на довкілля, будівництво вітрової станції планується на земельних ділянках Ціневської, Рівнянської та Вільхівської сільських рад, які розташовані за межами населених пунктів на державних землях запасу.

Також компанія має намір спорудити 110 кВ лінії електропередачі довжиною до 15 км. Орієнтовний термін експлуатації ВЕС – 25 років.

«Передбачається встановлення 10 сучасних вітротурбін (ВЕУ) одиничною потужністю до 4 МВт та однієї трансформаторної підстанції (ТП). Висота башти ВЕУ сягатиме до 120 метрів», - йдеться у повідомленні. 

Щорічна генерація екологічно чистої електроенергії очікується на рівні приблизно 19,972 млн кВт-год.

В Україні йде підготовка і будівництво 5 вітропарків

В Україні на різних стадіях реалізації знаходяться п'ять вітряних електростанцій в різних областях України. Три з них будуть запущені вже до кінця 2017 року.

Зараз йде будівництво Старий Самбір-2, і вже до кінця вересня - в перших числах жовтня буде офіційно запущено в експлуатацію шість турбін кожна 3,45 МВт (сумарно 20,7 МВт).

Другий проект - Новотроїцька вітростанція, яку в Херсонській області реалізує компанія Віндкрафт Україна. Третя вітростанція, яка вже зараз будується - продовження Очаківського Ветропак в Миколаївській області - компанія «Фурлендер ВіндТехнолоджі» встановлює Трубін одиничною потужністю 3,2 МВт (вироблені в Україні на заводі в Краматорську).

У серпні пройшли громадські слухання для проектів Приморської ВЕС і Приморської ВЕС-2 компанії «Відпауер ДТЕК».

Також з кінця 2017 року - початку 2018 турецька компанія почне будівництво проекту на 35 МВт в Овідіопольському районі Одеської області.

Fuhrlander

Розширюється діапазон виробників вітротурбін, представлених в Україні. Якщо в попередніх проектах використовувалися вітротурбіни або датської Vestas, або української «Фурлендер Віндтехнолоджі», то в цих проектах планується установка вітротурбін виробництва General Electric потужністю 3,8 МВт. Такий же тип вітротурбін планує використовувати для свого 30 МВт проекту в Одеській обл. і турецька компанія Güris. Таким чином, General Electric може стати третім брендом, який працює на ринку України.

Джерело: elektrovesti.net