Вітрові електростанції Європи за потужністю перевищили вугільні

У минулому році потужність вітрових електростанцій вперше перевершила потужність станцій, що працюють на вугіллі. Сукупна потужність вітрових джерел енергії склала 153,7 ГВт, повідомляє Le Figaro з посиланням на доповідь компанії WindEurope.

Протягом 2016 року введено в експлуатацію нові джерела вітрової енергії потужністю 12,5 ГВт, в порівнянні з попереднім роком введення збільшився на 3%. При цьому на частку вітроенергетики припадає понад 51% всіх потужностей нового покоління, введених в минулому році.

Однак в структурі енергоспоживання Європи вітроенергетика склала лише 10,4%, її частка в порівнянні з 2015 роком незначно скоротилася - на 0,3%.

За підсумками минулого року найбільшим ринком вітрової енергії серед європейських країн стала Німеччина, потужність склала 5,4 ГВт, у Франції введено в експлуатацію 1,6 ГВт потужностей, в Нідерландах - 887 МВт, в Фінляндії - 570 МВт, в Ірландії - 384 МВт. Також до цього переліку потрапила Литва з потужністю нових вітрових станцій в 178 МВт.

За словами глави WindEurope Джил Діксона, вітрова енергія здатна практично повністю опалювати і електрифікувати Європу. «Важливим фактором є і те, що введення нових потужностей створить додатково 330 тис. Робочих місць, сприяючи залученню мільярдів євро від експорту електроенергії», - зазначив Діксон.

«Тим не менше, - з жалем констатував президент WindEurope, - більше половини країн ЄС в минулому році абсолютно не інвестували в вітрові джерела енергії». У той же час обсяг інвестицій у вітроенергетику виріс з € 26,4 млрд до € 27,5 млрд.

diagram eu

Як повідомляло EADaily, за даними електроенергетичної групи Entsoe, загальний обсяг генеруючих потужностей в Європі в минулому році збільшився на 11 ГВт, в тому числі за рахунок 12,8 ГВт сонячних і вітрових електростанцій і 6,6 ГВт гідро- і газової генерації. При цьому 8,2% ГВт нафтових і вугільних потужностей виведені з експлуатації.

Джерело: electrovesti.net