Запущена перша черга Новотроїцької ВЕС потужністю 41 МВт

Сегмент відновлюваної енергетики України отримав ще один значимий об'єкт - насамперед Новотроїцьку ВЕС в Херсонській області. Проект реалізований компанією ТОВ «Віндкрафт Україна», участь в його фінансуванні прийняв ПАТ АБ «Укргазбанк», який останнім часом все частіше видає кредити під будівництво об'єктів ВДЕ.

Перша черга Новотроїцької ВЕС характеризується сумарною потужністю 41 МВт. Це та сама станція, в основу якої лягли 12 вітроелектричних установок V126-3.45 MW відомого данського виробника Vestas. В майбутньому її потужність планують збільшити до 70 МВт, що зробить цю станцію третьої за величиною в Україні.

vestas

У повідомленні про запуск Новотроїцької ВЕС на сайті Держенергоефективності йдеться, що Херсонська область є однією з перших з розвитку «чистої енергетики». Станом на 1 серпня 2017 року цьому регіоні налічувалося 23 робочі сонячні і вітряні електростанції. Зокрема, 18 сонячних електростанцій потужністю 68,4 МВт і 4 вітроелектростанції загальною потужністю майже 34 МВт.

Тим часом, Європейська асоціація вітроенергетики (EWEA) поділилася двома свіжими прогнозами. Відповідно до першого, сумарна встановлена ​​потужність вітрових електростанцій в Європі до 2020 року досягне 204 ГВт, чого буде достатньо для покриття 16,5% потреб регіону в електроенергії. Більш далекий за термінами сценарій розвитку вітроенергетики до 2030 року включає три можливі варіанти: при найбільш позитивному вітрова енергетика виросте до 397 ГВт і покриє 37,6% потреб в електроенергії. Правда, для досягнення цієї цифри знадобиться вкласти в розвиток галузі € 351 млрд інвестицій.

За підсумками цього року EWEA розраховують на 14 ГВт нових потужностей, що стане новим рекордом для вітроенергетики в Європі. Очікується, що більше вітроелектростанцій побудує тільки Китай.