Будівництво вітрових електростанцій в Одеській області

З 2018 року в Одеській області починається розвиток вітрових електростанцій. Зараз у цьому регіоні будуються відразу три таких електростанції сумарною потужністю майже 300 мегават. Дві з них будуються в Лиманському районі неподалік від порту і міста Южний. Американська компанія “Ukraine Power Resources” зводить електростанцію на 120 мегават між селами Визирка і Любополь, литовська “Південний Енерджі” будує вітряки на 70 мегават – неподалік, між визирками і Новими Білярі.

Третю електростанцію будує в Овідіопольському районі, між самим Овідіополем і курортним селом Грибівка турецька компанія “Guris Holding Co. Inc.”. Це дочірня компанія великого турецького холдингу, який вже ввів в експлуатацію в Туреччині вітряні електростанції загальною потужністю понад один гігават (більше тисячі вітрогенераторів).

Перша черга електростанції “Овід Вінд” потужністю 32,4 мегавата технічно буде готова до кінця вересня. На ній стоять дев’ять вітрогенераторів “General Electric” потужністю по 3,6 мегавати кожен. Висота кожного вітрогенератора 131 метр, розмах лопатей – 137 метрів П’ять з них змонтовані вже зараз, монтаж підстави під шостий – в процесі. При сприятливих погодних умовах один вітрогенератор встановлюють за 3-4 дня. Для цього організовано навіть мобільний табір з офісом, майданчиком для будівельної техніки і монтажу вузлів майбутніх генераторів.

ovd vind

Також у стадії оформлення земельних ділянок знаходиться друга черга цієї вітроелектростанції “Овід Вінд 2”. На ній будуть стояти ще 15 таких же вітрогенераторів потужністю в 50 мегават.

Джерело: http://uprom.info