Водневий автомобіль Rasa надійде в продаж в 2019 році

У уельської компанії Riversimple працює всього 19 осіб, проте це не заважає компанії будувати амбітні плани. У наступному році стартап обіцяє вивести на ринок водневий двомісний автомобіль Rasa, а в майбутньому випускати до 5000 машин на рік. Однак перш компанії доведеться вирішити проблеми з фінансуванням - після Брекзіта Riversimple позбулася гранту від ЄС.

H2 Rasa

Перший водневий автомобіль Rasa від Riversimple надійде в продаж в 2019 році. Про це The Guardian розповів засновник компанії і її провідний інженер Хьюго Спауерс. Двомісна машина в ретро-стилі розвиває швидкість до 96 км / год всього за 10 секунд, що можна порівняти з показника Ford Fiesta. Запас ходу Rasa становить 482 км - на це автомобілю буде потрібно 1,5 кг водню і паливний елемент потужністю 8,5 кВт. Для порівняння - водневий автомобіль Mirai від Toyota може проїхати таку ж відстань, але на це йому буде потрібно 5 кг водню.

За словами Спауерс, головна перевага Rasa - це мала вага. Автомобіль важить всього 580 кг - менше половини Volkswagen Golf і лише чверть маси Tesla Model S. Інженер вважає, що велика маса - це головна проблема сучасних електромобілів. «Акумулятор в одній з моделей Tesla важить більше, ніж вся Rasa», - зауважує він.

Бета-випробування автомобіля Rasa повинні відбутися в цьому році. Для цього стартап планує випустити 20 водневих машин. Поки над ними працює команда з 19 осіб, але в майбутньому Спауерс сподівається збільшити штат до 220 співробітників. Також інженер має намір випускати 5000 автомобілів щорічно і виробляти їх на території Уельсу, використовуючи запчастини переважно британського виробництва.

Британське походження стартапу, як зазначає The Guardian, виявилося проблемою. У 2016 році Riversimple отримала від ЄС грант в розмірі € 2 млн, проте в червні того ж року Британія проголосувала за вихід з Євросоюзу. Тепер, за словами Спауерс, компанія втратить європейських грантів.

Незважаючи на це, стартап продовжує свої розробки. Компанія залучила до бета-тестування 800 осіб. Також Riversimple планує випустити чотиримісний автомобіль і невелику вантажівку для служб доставки.

Джерело: hightech.fm