Audi будує «розумну» енергомережу для електрокарів

Багато автовиробників замислювалися про перспективу тіснішої інтеграції з електричною мережею електрокарів і гібридів, що заряджаються.

audi smart

Адже такі машини можуть змінювати час своєї зарядки в залежності від загальної ситуації з навантаженням або добового тарифу, а також виступати як накопичувачі, віддаючи струм назад. Ось і в Audi запустили пілотний проект такого роду: Audi Smart Energy Network. Тут автомобілі обмінюються інформацією з локальними сонячними електростанціями і стаціонарними буферними батареями.

Експеримент німці проводять у двох місцях: в районі Цюріха і в околицях міста Інгольштадта. У ньому задіяні приватні домогосподарства.

Також відомо, що цюрихский стартап Ampard розробив для проекту софт, який розподіляє найбільш вигідним чином енергію між фотоелектричними панелями, електрокарами і накопичувачами. Ці компоненти, розподілені в просторі, утворюють віртуальну електростанцію. Вона згладжує коливання навантаження в електричній мережі і допомагає регулювати в ній частоту. А оператори сонячних електростанцій збільшують ефективність використання сонячної енергії.

Джерело: elektrovesti.net