Сонячна електростанція у складчину. Як мешканці Славутича зароблятимуть на "зеленому" тарифі

https://www.epravda.com.ua/

f672e17 slavutich 690

У невеликому місті створили перший в Україні енергетичний кооператив, учасники якого, інвестувавши у проект лише 500 дол, можуть стати співвласниками електростанцій.
У мешканців українських міст є можливість зробити свій внесок у боротьбу з глобальним потеплінням і стати інвестором проекту, який зароблятиме на "зеленому тарифі".

Принаймні, з недавніх пір на це можуть розраховувати жителі Славутича. Це перше в Україні місто, де створили муніципальний енергетичний кооператив, який будуватиме та експлуатуватиме сонячні електростанції.

Саме тут побудують першу в Україні краудфандингову сонячну електростанцію потужністю близько 350 кВт, яку розмістять на дахах кількох будинків у центрі міста. Головна особливість проекту — його інвесторами насамперед стануть мешканці міста.

Кооператив створили у вересні минулого року. Зараз проект на стадії оформлення технічної та дозвільної документації, що необхідно для отримання ліцензії.

Електростанцію планують встановити на дахах чотирьох будівель у центральній частині Славутича, що перебувають у власності міста. Зокрема, це Будинок культури, універмаг "Мінськ", універсам "Дніпро" та БПО "Люкс". Місто віддає ці дахи в оренду на 30 років.

Кошти для побудови СЕС планують зібрати під час кампанії, яку самі засновники називають "кооперативним спільнокоштом". Кожен вкладник отримає пайову частку в проекті в залежності від розміру внеску. У розвинутих країнах такі кампанії називаються equity crowdfunding і вони уже встигли набути популярності, в тому числі і в енергетиці.

Загалом засновники планують залучити близько 300 тисяч доларів.

Пріоритетне право на інвестування в енергетичний кооператив впродовж перших двох місяців матимуть мешканці Славутича.

Статут кооперативу передбачає, що 5% з чистого доходу кооперативної електростанції отримуватиме місто.

За словами заступника міського голови Славутича Михайла Шинкаренка, ці кошти надходитимуть до міського фонду енергоефективності, які в подальшому можна використовувати на енергоефективні заходи.