Науково-практична конференція «Відновлювана та воднева енергетика 2018»

18 травня 2018 року Інститутом відновлюваної енергетики НАН України, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», Інститутом матеріалознавства ім. Францевича, Енергетичною асоціацією «Українська Воднева Рада», Малою Академією Наук України організована та проведена науково-практична конференція «Відновлювана та воднева енергетика – 2018». Конференція присвячена 100-річчю заснування Національної Академії Наук України, 100-річчю заснування Факультету електроенерготехніки та автоматики, 120-річчю заснування Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» та Дню науки в Україні.
В межах конференції проводилося дві секції. Перша секція проводилась у Великому конференц-залі Національної Академії Наук України де свої доповіді представили провідні вчені України в галузі відновлюваної та водневої енергетики. Зокрема, зі своїми доповідями виступали такі видатні вчені як академік НАНУ Солонін Юрій Михайлович та член-кореспондент НАНУ Кудря Степан Олександрович.
Друга – Молодіжна секція конференції проводилась в 6 корпусі в Залі Адміністративної Ради КПІ ім. Ігоря Сікорського де свої доповіді представили молоді науковці-школярі. Участь у засіданні Молодіжної секції конференції взяло понад 70 учасників та гостей, серед яких школярі та їх керівники наукових проектів з десяти областей України, а саме з Волинської, Донецької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської, Івано-Франківської, Луганської, Херсонської, Чернігівської та Київської областей.

VV 2018 1

Учасники Молодіжної секції конференції «Відновлювана та воднева енергетика – 2018» біля пам’ятника видатного авіаконструктора, випускника КПІ Сікорського Ігоря Івановича

Метою проведення молодіжної секції конференції було продовження набутого в минулому році досвіду залучення молоді, а саме школярів-учасників Малої Академії Наук України, до обговорення проблем та перспектив розвитку використання відновлюваних джерел енергії в комплексі із залученням водневих технологій для накопичення, зберігання та передачі виробленої чистої електроенергії для побутових та промислових потреб країни, використання біоенергетичних ресурсів та теплоти навколишнього середовища, енергії Сонця для вирішення питань теплозабезпечення, що в кінцевому результаті дозволить досягнути енергетичної незалежності Україні.

На конференції виступило 26 школярів із стендовими та усними доповідями, надруковано Збірник тез доповідей школярів-учасників. Всі учасники Молодіжної секції конференції нагороджені сертифікатами учасників конференції, а їх керівники  подяками за підготовку талановитої шкільної молоді.
Приємною традицією є представлення школярами своїх діючих макетів експериментальних установок з демонстрацією їх роботи для всіх учасників та гостей конференції. Зокрема, десятикласник Луцького навчально-виховного комплексу «Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського» Андрій Гомон презентував енергоефективну сонячну батарею з маніпулятором орієнтації за Сонцем, який дозволяє значно підвищити виробіток електричної енергії системами даного типу.

VV 2018 2 Учасник конференції, Андрій Гомон, з експериментальною системою енергоефективної сонячної батареї з маніпулятором стеженням за Сонцем

VV 2018 3

Перед учасниками Молодіжної секції конференції з вітальним словом виступили директор Інституту відновлюваної енергетики НАН України, член-кореспондент НАН України д.т.н., проф., завідувач кафедрою відновлюваних джерел енергії КПІ ім. Ігоря Сікорського Кудря Степан Олександрович та президент «Української Водневої Ради» Олександр Олександрович Рєпкін

VV 2018 4

VV 2018 5

Учасники Молодіжної секції конференції та їх керівники
нагороджені сертифікатами та подяками за участь в конференції

У рамках заходу учні познайомились з історією університету, відвідали цікаву та змістовну екскурсію територією навчального закладу, музей КПІ ім. Ігоря Сікорського.