Кудря Степан Олександрович – доктор технічних наук, професор, дійсний член-кореспондент НАН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, директор Інституту відновлюваної енергетики НАН України, науковий керівник та професор кафедри відновлюваних джерел енергії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», керівник наукової школи «Комплексне використання відновлюваних джерел енергії» .
Наукові і науково-практичні результати С.О. Кудрі відмічені багатьма державними та міжнародними відзнаками і нагородами. За значний внесок у розбудову України, заслуги перед українським народом та благодійну діяльність нагороджений Знаком Ордена «Святий Князь Володимир» ІV ступеня.
Кудря Степан Олександрович народився 20 березня 1947 року в Рівненській області України. Після закінчення навчання у Київському політехнічному інституті (1971р.) почав трудову наукову діяльність на кафедрі електрохімії, де у 1978 році захистив кандидатську дисертацію.
Вже майже 50 років активна наукова та практична діяльність С.О. Кудрі пов’язана з розвитком відновлюваної енергетики України. Роботи в даній галузі були започатковані у 1979 році в Київському політехнічному інституті і надалі продовжені в Інституті електродинаміки НАН України, де у 1996 році він захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня доктора технічних наук за темою «Системи акумулювання та перетворення енергії відновлюваних джерел».
У 2002 році за ініціативи Кудрі С. О. та за підтримки ректора НТУУ «КПІ» Михайла ЗГУРОВСЬКОГО та декана ФЕА Олександра ЯНДУЛЬСЬКОГО на факультеті створено кафедру відновлюваних джерел енергії, а завідувачем кафедри призначено Кудрю С. О. Під його керівництвом сформовано потужний науково-педагогічний колектив кафедри. За час його роботи на посаді завідувача кафедри з 2002 року по 2021 рік повністю розроблено все навчально-методичне забезпечення та підготовлені лабораторії для підготовки фахівців за спеціальністю «Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії». З 2021 року Кудря С. О. працює на посаді професора кафедри та являється науковим керівником кафедри та керівником наукової школи «Комплексне використання відновлюваних джерел енергії». С.О. Кудря приділяє велику увагу підготовці наукових та інженерних кадрів в галузі відновлюваної енергетики. Продовжуючи наукові дослідження, С.О. Кудря керує навчанням аспірантів і здобувачів, є головою спеціалізованої вченої ради по захисту докторських і кандидатських дисертацій із спеціальності «Перетворювання відновлюваних видів енергії». Під безпосереднім керівництвом Кудрі С. О. його вихованцями захищено 9 кандидатських та 1 докторська дисертації.
У 2003 році за участі С.О. Кудрі створено Інститут відновлюваної енергетики НАН України, де він продовжив наукову діяльність на посаді заступника директора з наукової роботи, а з 2016 – на посаді директора ІВЕ НАН України.
С.О. Кудря є відомим вченим в галузі відновлюваної енергетики і має фундаментальні та прикладні наукові результати щодо створення енергетичного обладнання та комбінованих енергосистем на основі дослідження процесів перетворення і акумулювання енергії відновлюваних джерел. Під його науковим керівництвом розроблені методи дослідження і картографування енергетичного потенціалу відновлюваних джерел, покладені в основу створення атласу енергетичного потенціалу ВДЕ на території України, застосування якого є одним з визначальних факторів широкомасштабного впровадження ВДЕ в Україні.
Це далеко не повний перелік результатів наукової діяльності вченого. Він є автором 375 наукових праць, в тому числі 21 монографія, одного підручника та двох навчальних посібників з грифом МОН України, двох навчальних посібників з грифом КПІ ім. Ігоря Сікорського, має 45 патентів й авторських свідоцтв.
Кудря С.О. бере активну участь в міжнародній співпраці науковців в галузі відновлюваної енергетики, його діяльність відзначена дипломом «Євросолар».
За період своєї трудової діяльності С.О. Кудря показав себе вмілим організатором та науковим керівником, робота посаді директора Інституту відновлюваної енергетики НАН України сприяє отриманню нових наукових знань в галузі відновлюваної енергетики та впровадженню результатів фундаментальних і прикладних досліджень в народному господарстві України. Велику увагу Степан Олександрович приділяє створенню законодавчо-правової бази щодо стимулювання розвитку відновлюваної енергетики в Україні для зміцнення енергетичної незалежності держави.