За підтримки компанії Ηuawei і компанії “Атмосфера-Енергія природи” створено лабораторію на основі сучасного обладнання, яка дозволяє в режимі реального часу отримувати данні по виробітку електроенергії фотомодулями, рівень заряду акумуляторних батарей та інші параметри роботи системи.

Створення Digital power lab направлене на

  • організацію науково-педагогічної діяльності Лабораторії відновлюваних джерел енергії;
  • заохочення інновацій шляхом підтримки дослідницькиї проєктів із використанням сучасних технологій;
  • сприяння розвитку практичних навичок досвідчених і майбутніх фахівців у сфері відновлюваної енергетики;
  • підтримку у розробці рішень для сталого розвитку та рішень, дружніх до довкілля;
  • організацію публічної співпраці та діалогу в галузі відновлюваної енергетики

Створення смарт-лабораторії дозволить готувати студентів на різних рівнях — від бакалаврату, магістерських дисертацій до підготовки докторів наук, які отримуватимуть дані на основі моніторингу роботи систем. Digital Power Lab працюватиме, зокрема, на основі високопродуктивного оптимізатора сонячної енергії Huawei SUN2000-450W-P, інвертора Huawei SUN2000-5KTL-L1, акумулятора Huawei LUNA2000 і блока живлення LUNA2000-5KW-C0. За допомогою інноваційного обладнання студенти зможуть опановувати нові навички у сфері сталого розвитку і досліджуватимуть рішення щодо збереження довкілля. Так, завдяки оптимізатору Huawei SUN2000-450W-P вони можуть підвищувати ефективність і надійність сонячних фотовольтаїчних систем. Його потужність становить 450 Вт, а функція моніторингу на рівні модуля дозволяє аналізувати й оптимізувати генерацію панелей для поліпшення безпеки та продуктивності систем.

Також студенти зможуть користуватися передовим рішенням — 5 кВт однофазним інвертором Huawei SUN2000-5KTL-L1, який перетворює постійний струм, згенерований сонячними панелями, на змінний. Функція AFCI покращує безпеку, запобігаючи дуговим замиканням, що є надважливим для проведення досліджень. Доповнює сонячні фотоелектричні системи літій-залізо-фосфатний акумулятор Huawei LUNA2000 потужністю 10 кВт год. Це рішення дозволяє зберігати надлишок сонячної енергії, виробленої упродовж дня. Далі ця енергія може застосовуватися як резервне живлення у разі низької генерації чи відсутності сонячного світла.

Перша смарт-лабораторія Digital Power Lab у КПІ має не тільки обладнання для виробництва та зберігання енергії, а й систему моніторингу для відстеження процесів перетворення енергії у режимі реального часу та проведення наукових досліджень. Комплект обладнання дозволяє виробляти електроенергію, сприяє енергетичній незалежності, реалізує концепцію «Зеленого університету» та забезпечує додаткове енергопостачання для безперервного освітнього процесу.

Про лабораторію на сторінці компанії Huawei Ukraine:

*

Схема підключення обладнання

Моніторинг роботи системи