Перелік лабораторій кафедри відновлюваних джерел енергії, освітня програма “Електричні станції”

№ приміщенняНазва лабораторіїПаспорт лабораторії
001Лабораторія стійкостіЗавантажити
003Лабораторія електрообладнанняЗавантажити
004Лабораторія високовольтного і розподільчого обладнанняЗавантажити
025Лабораторія струмів КЗЗавантажити
312Комп’ютерний класЗавантажити
317Лабораторія вітрових електростанцій (ВЕС)Завантажити
429Лабораторія фотоелектричних станцій Завантажити
 Ліцезія користувача для використання програмного забезпечення PowerFactory в навчальному процесі

Ліцензійне програмне забезпечення КПІ ім.Ігоря Сікорського станом на 25.10.2022р.

Лабораторія високовольтного і розподільчого обладнання АВВ кафедри (ауд.004-20) оснащена сучасним обладнанням високовольтної та середньої напруги для розподілу електроенергії, обладнанням релейного захисту та автоматики електротехнічних систем, що використовується у навчальному процесі для проведення наукових досліджень і для підвищення кваліфікації працівників енергетичної галузі України. Завдяки можливості працювати на ньому студенти ознайомлюються з найкращими технологічними рішеннями і набувають відповідних експлуатаційних навичок з читання схем електричних з’єднань і виконання оперативних перемикань в розподільних пристроях, що, в свою чергу, дозволяє університету готувати спеціалістів тієї кваліфікації, яка потрібна нині вітчизняній економіці. 

Лабораторія електрообладнання (ауд.003-20). В даній лабораторії відтворюють порядок оперативних перемикань при переході приєднань з однієї системи шин на іншу, вивід в ремонт секційного вимикача, вивчають конструктивні особливості високовольтних вимикачів, вимірювальних трансформаторів струму та напруги. Кожна дія порядку перемикань в період проведення ремонтних робіт супроводжується не тільки коментарем віртуального лектора, але і покроковою імітацією порядку перемикань в період проведення ремонтних робіт, а також зміною кольору відповідного оперативного переключення. Швидкість подачі кожної порції інформації регулюється студентом, що дозволяє кожному студенту вибирати свій індивідуальний темп роботи.

Лабораторія стійкості (ауд.001-20). Електродинамічна модель енергосистеми з високою точністю імітує реальні умови експлуатації електрообладнання з урахуванням його особливостей. Тут розроблена і широко застосовується методика створення еквівалентної схеми приєднання станції до енергосистеми, дані для якої отримуються в процесі системних випробувань безпосередньо на об’єкті. 

Лабораторні заняття дозволяють вивчати перехідні процеси в одномашінной електричній системі, процес синхронізації синхронного генератора з електричною системою, заходи щодо обмеження струмів короткого замикання в електричних мережах, процеси при самозапуску двигунів навантаження та власних потреб електростанцій, схеми електричних з’єднань і порядок виконання оперативних перемикань в розподільних пристроях.

Лабораторія струмів КЗ (ауд.025-20). Лабораторні заняття дозволяють вивчати перехідні процеси в електричних мережах, заходи щодо обмеження струмів короткого замикання в електричних мережах.

Комп’ютерний клас (ауд.312-20). При проведенні занять з навчальних дисциплін використовуються комплекси компютерних програм «Раток», «Компас», «Расар», «DIgSILENT Power Factory», які забезпечують:

 • отримання навичок дослідження найпростіших електроенергетичних систем, як в усталеному режимі, так і в перехідному режимі при широкому спектрі збурень;
 • розрахунок симетричних та несиметричних усталених режимів, струмів КЗ для 1, 2 або трифазних мереж довільної конфігурації змінного і постійного струму;
 • ведення перспективних схем за допомогою прив’язки елементів до часу введення і варіантів розвитку;
 • аналіз низьковольтних і оптимізація розподільчих мереж;
 • оптимізація режимів енергосистем та оцінка стану;
 • моделювання електромагнітних і електромеханічних перехідних процесів, розрахунки статичної та динамічної стійкості;
 • розрахунок, моделювання та координація систем РЗА, пристроїв силової електроніки, FACTS;
 • моделювання та аналіз обважнених і аварійних режимів за критеріями N-1, N-m;
 • визначення параметрів первинних регуляторів і величини обертового резерву потужності;
 • аналіз систем збудження і автоматичних регуляторів напруги;
 • визначення та налаштування параметрів стабілізаторів.

Відео про лабораторії та обладнання кафедри відновлюваних джерел енергії освітньої програми “Електричні станції”

Відео про організацію дистанційного навчання на кафедрі відновлюваних джерел енергії освітньої програми “Електричні станції”