Перелік лабораторій кафедри відновлюваних джерел енергії в яких проводиться освітній процес за ОПП бакалавра “Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії”

№ приміщенняНазва лабораторіїПаспорт лабораторії
312Лабораторія перетворювальної технікиЗавантажити
313Лабораторія електротехнічних матеріалівЗавантажити
314Лабораторія низькопотенційних джерел енергіїЗавантажити
317Лабораторія експлуатації установок з ВДЕЗавантажити
429Лабораторія фото- і геліоенергетикиЗавантажити

Лабораторія сонячної фото- і теплоенергетики (к.429-20, балкон корпусу №20)

На балконі корпусу № 20 встановлені вітроустановка та зразки як промислових сонячних батарей та сонячних колекторів, так і фотомодулів, виготовлених студентами кафедри. В лабораторії № 429-20 устаткована обладнанням для проведення лабораторних та практичних занять, на яких студенти набувають навичок проектування, монтажу та експлуатації сонячних батарей та сонячних колекторів. ході лабораторних робіт проводяться дослідження вольт-амперних характеристик сонячних батарей, ефективності виробництва електроенергії в залежності від освітлення (дослідження роботи фотомодулів як в режимі прямого сонячного випромінювання, так і в режимі затінення, а також при різних погодних умовах. Рівень прямого і розсіюваного випромінювання фіксується встановленим на балконі датчиком освітлення. Вивчаються також такі експлуатаційні характеристики фотомодулів, такі як максимальна потужність, КПД, опори втрат, коефіцієнт зношування та ін.​

Українсько-Польський Центр розвитку технологій відновлюваних джерел енергії і енергетичної ефективності (к.314-20)

На базі кафедри ВДЕ створено Украънсько-Польський Центр розвитку технологій відновлюваних джерел енергії і енергетичної ефективності, створений за посередництвом Посольства Польщі та фінансується з коштів Польської Технічної Допомоги МЗС Республіки Польща.

Головною метою проекту є
• Створення освітньої бази для вивчення сучасних технологій та їх застосування.
• Встановлення апаратури, пов`язаної з відновлювальними джерелами енергії (сонячними батареями і тепловими насосами фірми HEWALEX, а також комплексною моніторинговою системою фірми PROMAR). Надана польською стороною апаратура є лабораторною базою для навчального процесу, що ведеться на кафедрі відновлюваних джерел енергії.
• Підвищення кваліфікації та перепідготовка фахівців в галузі відновлюваної енергетики та розвиток співробітництва у сфері ВДЕ для різних цільових груп: дослідників, викладачів, підприємців, студентів та експертів з України, Польщі і ЄС.

В лабораторії встановлено тепловий насос типу повітря-вода, який використовує низькотемпературну теплову енергію атмосферного повітря для нагріву води в системі опалення в аудиторіях №№ 311 – 314.
Студенти вивчають режими роботи теплового насосу, ефективність термодинамічного перетворення електричної енергії в теплову в залежності від температури атмосферного повітря та температурного рівня системи опалення.
Також встановлені різні конструкції металопластикових вікон із датчиками температури на зовнішній і внутрішній поверхнях для визначення тепловтрат и вивчення основ енергетичного аудиту приміщень. Показники датчиків реєструються комплексною моніторинговою системою фірми PROMAR і виводяться на сайті польсько-українського центру відновлюваної енергетики.

Встановлено твердопаливний котел (ТПК) тепловою потужністю 25 кВт, який опалює чотири навчальні аудиторії 20 корпусу (315-318 аудиторії) кафедри ВДЕ факультету електроенерготехніки та автоматики КПІ ім. Ігоря Сікорського, а також систему моніторингу, яка збирає інформацію по виробленому теплу, спожитій кількості палива і поточні дані роботи системи